Міжнародна діяльність

З метою розвитку міжнародного співробітництва з питань запобігання та протидії корупції 23 липня 2010 року в структурі Колегії створено Управління з питань міжнародних відносин. Головними завданнями Управління є налагодження співпраці з міжнародними організаціями антикорупційного спрямування, вивчення та впровадження іноземного досвіду запобігання та протидії корупційних проявів, участь та організація міжнародних конференцій, круглих столів, практичних семінарів на відповідну тематику, а також координація діяльності "Регіонального антикорупційного тренінг-центру".

27 грудня 2013 року голова Колегії Юрій Лавренюк провів зустріч з колегою з Німеччини - членом німецько-українського товариства з економіки та науки, почесним сенатором ландтагу землі Гессен, доктором філософських наук Морітцом Гунцінгером. Під час бесіди обговорювалися питання процесів демократизації українсько суспільства, які зараз відбуваються у нашій державі.

image

5 грудня 2013 року у рамках реалізації Програми співробітництва в галузі оборони між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії на 2013 рік у Львові завершився міжнародний навчальний курс «Управління оборонною галуззю в широкому контексті безпеки». У навчаннях взяли участь 14 представників структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, 11 представників від Грузії, Вірменії та Молдови. Також серед слухачів курсу був і представник Колегії – керівник управління з питань міжнародних відносин Петро Павличенко.

4 грудня 2013 року у центральному офісі Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю відбулася зустріч з колегами з Вірменії: начальником управління по зв'язкам з громадськістю та інформації Поліції Республіки Вірменія Ашотом Агороняном, Президентом Національного центру правових досліджень Республіки Вірменія Тіграном Єраносяном, представниками офісу ОБСЄ у Вірменії, а також був запрошений член Колегії, колишній начальник управління зв'язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ України Володимир Поліщук.

Юрій Лавренюк

6-13 жовтня 2013 року Голова Колегії Юрій Лавренюк провів лекцію для студентів восьмої щорічної молодіжної школи «Молодь проти корупції», яка проходила у Івано-Франківську. Організаторами заходу є Місія Європейського союзу по прикордонній допомозі Молдові та Україні (EUBAM), Національний центр по боротьбі із корупцією Республіки Молдови, Державна прикордонна служба України.

20 вересня 2013 року під час робочої поїздки до США заступника Голови Колегії Віталія Горчинського відбулася зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом України у Сполучених Штатах Америки Олександром Моциком. Під час бесіди з Послом Віталій Горчинський поділився досвідом роботи Колегії, презентував деякі проекти з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, що вже протягом багатьох років активно реалізуються ВСК БКОЗ у співпраці з вітчизняними та міжнародними організаціями.

19 вересня 2013 року Голова Колегії Юрій Лавренюк взяв участь у засіданні круглого столу «Досвід Швейцарської Конфедерації у подоланні корупції».Захід відбувся за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіана Шьоненбергера, народних депутатів, провідних експертів та ЗМІ.

3-5 вересня 2013 року у м. Криніца, Республіка Польща, відбувся XXIІI Економічний форум, який пройшов під гаслом «Перспективи нового ладу». Захід організований Варшавським інститутом східноєвропейських досліджень. Участь у заході взяла численна делегація з України. Також, вкотре був запрошений і Голова Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Юрій Лавренюк.

4 червня 2013 року у Москві відбувся Другий Євразійський антикорупційний форум. Захід організований Інститутом законодавства та порівняльного правознавства при Уряді Російської Федерації, що є однією з найстаріших правових науково-дослідних установ Росії, а також за підтримки Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації та Рахункової палати. Темою засідання було визначено: «Фінансові механізми протидії корупції: міжнародні стандарти та національні рішення».

995915 480835532002232 2104688649 n

Учасниками заходу стали представники органів державною влади та місцевого самоврядування, а також різноманітних громадських організацій понад з 13 країн світу. Голова Колегії Юрій Лавренюк став цьогоріч єдиним представником України на Форумі. У своєму виступі він підняв питання співпраці між державними органами влади та громадськими організаціями у напрямку реалізації антикорупційних реформ в Україні, які активно впроваджуються з 2011 року.

30 травня 2013 року відбулась зустріч з OLAF (Женевський центр демократичного контролю над збройними силами) щодо спільної організації проектів, залучення експертів до розробки посібників з правилами етичної поведінки для різних відомств оборонної сфери.

4 квітня 2013 року в рамках роботи РАТЦу Голова Колегії провів лекцію «Боротьба з корупцією – справа кожного» для студентів Київського міжнародного університету. Мета лекції – ознайомити студентів з поняттям корупції, видами та проявами, проаналізувати переваги та недоліки вітчизняного законодавства у цій сфері, та його відповідність міжнародним нормам та стандартам. Досвід проведення таких лекцій запозичений у Сенаті США. Загалом, проведення цієї лекції стало початком впровадження на базі КиМУ курсу перших в Україні факультативних занять з питань запобігання та протидії корупції.

5 березня 2013 року у приміщенні Міністерства юстиції України в рамках спільного проекту з Радою Європи «Належне врядування та боротьба з корупцією в країнах Східного Партнерства» за участю європейських експертів, представників державних органів, наукових кіл та представників громадських організацій відбувся круглий стіл. Темою засідання було питання відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення. Під час заходу обговорювалися міжнародні стандарти та практика надання рекомендацій Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO) стосовно встановлення відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення. Учасники круглого столу, під час обговорення Проекту Закону, внесли ряд зауважень та пропозицій, стосовно впровадження норм притягнення юридичних осіб до кримінальної відповідальності.

602922 427356727350113 2031481350 n

28 лютого 2013 року у приміщенні Ради Європи в Україні відбулася зустріч делегації Департаменту внутрішнього спостереження Ради Європи та Голови Колегії, а також народного депутата України V – VI скликань Олександра Рябеки. Під час зустрічі обговорювалися питання ефективності діяльності програм UPAC та UPAC 2, які діяли в Україні. В рамках зустрічі обговорювалась діяльність Колегії, її напрацювання, найбільшу увагу було приділено міжнародній діяльності Колегії, роботі з діючими та розширенню її закордонних представництв, співпраця з міжнародними організаціями. По завершенню, учасники зустрічі висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю з офісом Ради Європи та спільну реалізацію вже розроблених напрацювань Колегії.

14 грудня 2012 року провела тренінг «Скажи корупції Ні!» для школярів столичного ліцею №100 «Поділ». Захід був організований спільно із Управлінням з питань правоохоронної роботи, запобігання та протидії корупції КМДА в рамках діяльності Регіонального антикорупційного тренінг центру Колегії. Мета заходу – розповісти про корупцію, її види та прояви, та навчити учнів сміливо говорити їй ні. Тренінг складався з двох частин: інформативної та практичної. На разі, у планах Колегії вдосконалити такий тренінг та запровадити його проведення у школах не лише міста Києва, а й по всій Україні.

7 грудня 2012 року з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією в центрі Києва відбувся антикорупційний перфоманс «Хук по корупції». Мета акції – привернути увагу українців до проблеми хабарництва як суспільно небезпечного явища. Захід пройшов у рамках світової програми ООН «ACT – Зупини Корупцію». Організаторами виступили громадська організація «Європейський вибір», Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби із корупцією та організованою злочинністю, Київська міська державна адміністрація, ВГО «Ла Страда Україна».

Хук по корупції

 

4-6 вересня 2012 року в м.Криніца, Польща відбувся XXII Економічний форум, який був організований варшавським Інститутом східноєвропейських досліджень і пройшов під лозунгом «Нові бачення на тяжкі часи. Європа і світ перед обличчям кризи». Під час форуму Голова Колегії виступив на тему: «Лобізм в Україні». Форум має велике значення, основною його метою є побудова дружнього клімату для розвитку політичної та економічної співпраці між країнами Європейського Союзу та їхніми сусідами. В рамках форуму відбулись дискусії про те, як швидше й ефективніше будувати ринкову економіку, як долати економічні труднощі, а також як уникати помилок при побудові сучасної правової держави.

558185 353381574747629 1216062824 n

Пройшла робоча зустріч Голови Колегії з президентом Міжнародної дипломатичної місії народної дипломатії «Європейська Україна» В'ячеславом Буденком. Під час зустрічі було розглянуто низку питань, в тому числі, про стан справ українських громад за кордоном, проблеми українських заробітчан та їх взаємовідносини з дипломатичними установами України. Сторони зустрічі висловились за розширення зв'язків між Колегією та Місією. Прийнято рішення про створення спільної робочої групи, яка має підготувати проект Меморандуму про співпрацю між двома установами.

6-7 липня 2012 року, відбувся другий етап проекту «Міжнародний досвід реформування ДАІ. Прийнятність та альтернативи для України», який реалізовувався за сприяння Міжнародного фонду «Відродження». До України прибули делегації структурних підрозділів Міністерств внутрішніх справ Вірменії, Грузії, Молдови, а також представники профільних громадських організацій антикорупційного спрямування цих країн. Під час візиту відбувся ряд зустрічей в Комітеті Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, Національній академії внутрішніх справ, Управлінні ДАІ МВС України, також учасники відвідали стаціонарний пост ДПС «Биківня», де було продемонстровано роботу наряду ДПС. За підсумками роботи другого етапу проекту «Міжнародний досвід у реформуванні ДАІ на прикладі Грузії. Прийнятність та альтернативи для України» відбулося проведення «круглого столу».

482085 334050566680730 931068605 n

В травні 2012 року Голова Колегії Юрій Лавренюк в складі української делегації перебував з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки. В складі делегації були представники Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та ЗМІ. Програмою робочої поїздки було передбачено ознайомлення з діяльністю різних державних та громадських установ на рівні федерації, штатів та місцевому рівні у боротьбі з корупцією в державному та приватному секторах, в урядових установах, поліції тощо. Вивчалася організація системи кримінального правосуддя та кримінальне провадження справ про корупцію в американських судах, використання спеціальних слідчих та прокурорських методів роботи. Ще одним складовим завданням програми було вивчення ролі аудиторських мір захисту, відділів внутрішнього розслідування.

 

Представники Колегії взяли участь у регіональній конференції на тему: «Кращий досвід розробки, імплементації та моніторингу антикорупційних політик». Вона проводилася в Міністерстві юстиції України в рамках проекту «Ефективне управління та боротьба з корупцією в країнах Східного Партнерства». Під час конференції відбувся обмін практичним досвідом, що дасть можливість підготувати пропозиції стосовно організації ефективної системи моніторингу виконання та реалізації Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки, затвердженої Указом Президента України від 21 жовтня 2011 року № 1001, шляхом адаптації та впровадження отриманого досвіду від країн-партнерів зазначеної ініціативи.

Голова Колегії взяв участь в роботі робочої групи з підготовки проекту плану дій з впровадження в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»(ПВУ), що відбулась в Кабінеті Міністрів України. В рамках обговорення дійшли до висновку, що в тісному партнерстві з інститутами громадянського суспільства планується здійснити рішучі кроки, спрямовані на посилення взаємодії органів влади та громадськості під час підготовки і реалізації державних рішень, забезпечення доступу до публічної інформації, застосування дієвих інструментів протидії корупції, підвищення ефективності державного управління, у тому числі через широке застосування електронних технологій.

Колегія підписалa угоду про співробітництво із East European Consulting (Республіка Польща), якою передбачено встановлення співробітництва, спрямованого на розвиток громадянського суспільства в наших країнах, обмін досвідом неурядових організацій в питаннях антикорупційної діяльності тощо. Серед форм майбутньої співпраці - проведення міжнародних семінарів, конференцій, «круглих столів», створення інформаційних центрів з актуальних проблем. Передбачається також консультативна робота з питань стратегічного планування в сфері попередження та протидії проявам корупції в Україні та Польщі, розробка низки методичних та інформаційних матеріалів.

В рамках антикорупційного проекту за участю Колегії підготовлено нову публікацію "Розроблення, впровадження та моніторинг виконання антикорупційних стратегій в обраних країнах ЄС і Східного партнерства: можливості для участі громадянського суспільства". Ця аналітична записка узагальнює досвід третього сектору Вірменії, Грузії, Молдови, Польщі, України та Чехії у розробленні та реалізації антикорупційної політики. Дослідження зроблено в рамках проекту "Найкращий досвід участі громадянського суспільства в реалізації антикорупційної політики в країнах Східного партнерства та держав ЄС".

У 2012 році Колегією планується відкриття представництв у Чехії, Голландії, Італії, Туреччині, Польщі, Румунії та США.

Колегія має чотири закордонних представництва, які функціонують у Федеративній республіці Німеччина - м. Целле, Австрійській республіці - м. Відень, республіці Чорногорія - м. Будва, Російській Федерації – м. Москва.

22 грудня в ІА «RegioNews» відбулася прес-конференція на тему: «Механізми впровадження Національної антикорупційної стратегії на 2011 – 2015 роки. Регіональні ініціативи Української антикорупційної коаліції інститутів громадянського суспільства».

13 грудня 2011 року Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю та Об'єднання неурядових організацій «Антикорупційний Альянс» Республіки Молдова підписали Угоду про співпрацю.

У Міжнародний день боротьби з корупцією, який згідно рішення Генеральної Асамблеї ООН відзначається 9 грудня щороку, представники неурядових організацій України підписали Меморандум про створення Української антикорупційної коаліції інститутів громадянського суспільства.

7 грудня 2011 року з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією відбувся круглий стіл на тему «Стан впровадження положень Конвенції ООН з протидії корупції», що був організований Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією за підтримки Програми розвитку ООН.

З 27 по 30 листопада 2011 року за ініціативи Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю відбувся ознайомчий візит до Грузії у рамках проекту «Міжнародний досвід реформування ДАІ. Прийнятність та альтернатива для України».

16 листопада 2011 року круглий стіл на тему: «Кращі практики участі громадського суспільства в реалізації антикорупційної політики в країнах Східного партнерства та ЄС», на якому відбулась презентація результатів національних звітів про роль організацій громадянського суспільства в розробці та реалізації національних антикорупційних стратегій таких країн: Україна, Польща, Чехія, Республіка Молдова, Грузія, Вірменія. Захід був організований Українським інститутом публічної політики за участі Колегії;

15 листопада 2011 року круглий стіл з питання «Антикорупційного законодавства: досвід України та Європи». Організаторами події була громадська організація «Український комітет по боротьбі з корупцією» разом зі співорганізаторами від Інтелектуального форуму «Єдина Європа» та Українською секцією Міжнародної поліцейської асоціації;

03-04 листопада 2011 року участь в регіональному дводенному семінарі щодо антикорупційних стратегій, що проходив у м. Страсбург. Організований Радою Європи в рамках Східного партнерства та його регіональних проектів щодо Незалежного управління та боротьби з корупцією. На Регіональному семінарі І: «Удосконалення розробки антикорупційної політики» країни-учасниці (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна) презентували свій досвід щодо розробки антикорупційної політики;

25 жовтня 2011 року у Вінниці в приміщенні Міжнародного товариства "Україна-Польща-Німеччина" відбулась підсумкова прес-конференція, на якій було оприлюднено Моніторинговий звіт щодо виконання антикорупційного розділу "Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки". Проект реалізовувався громадською організацією "Філософія серця" в партнерстві з Медіа Корпорацією "RIA";

30 вересня 2011 року у м. Києві відбулась робоча зустріч Голови Колегії Юрія Лавренюка з Радником з правових питань, Департамент юстиції США Джоном Ч.Енгстром та Спеціальним агентом ФБР Робертом Бікманом (м. Детройт). На зустрічі були обговорені найяскравіші аспекти протидії корупції в органах поліції США та в органах внутрішніх справ України; найрезонансніші справи; найефективніші методи по викриттю корупційних діянь посадових злочинів;

27 вересня 2011 року участь в конференції на тему «Змагальність у системі кримінальної юстиції: практичні аспекти реалізації», яка була організована Департаментом юстиції США посольства США в Україні. У конференції взяли участь видатні американські експерти, включаючи Голову суду Джеральда Розена з Окружного суду США; захисника представника юридичної фірми Plunkett, Cooney, PLC пана Джеймса Томаса; помічника прокурора США пана Марка Чуткова; спеціального агента ФБР пана Роберта Бікмана. Під час заходу були обговорені роль прокурора, судді та адвоката у захисті прав підсудного під час розслідування та під час судового розгляду у змагальній системі, методи та процедури розслідування у кримінальному процесі, роль суддів та присяжних у змагальній системі;

14 вересня 2011 року участь в Національному Конвенті України щодо ЄС "Актуальні питання протидії корупції в сфері земельних відносин". Захід організований Національним інститутом стратегічних досліджень, Дослідницьким центром Словацької асоціації зовнішньої політики та Українським незалежним центром політичних досліджень за підтримки Словацького фонду розвитку (Slovak Aid);

07 вересня 2011 року підписано угоду про співпрацю між Колегією та Міжнародним Товариством "Україна-Польща-Німеччина". Угода передбачає об'єднання зусиль обох сторін та спрямування їх на розбудову громадського суспільства в Україні, обмін досвідом і передачу знань для підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, державних службовців, в тому числі у питаннях запобігання та протидії корупції;

26 липня 2011 року у посольстві Норвегії в Україні відбулась робоча зустріч представників Колегії з Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні Олавом Берстадтом в продовження політики розширення міжнародного співробітництва у сфері запобігання та протидії корупції;

20 липня 2011 року відбулась робоча зустріч представників Колегії з заступником Надзвичайного і Повноважного Посла Естонії в Україні Маті Мурдом. В рамках зустрічі сторони зазначили актуальність проблеми зниження рівня корупції в Україні та обговорили питання щодо необхідності подальшого впровадження міжнародних стандартів у процесі розробки та реалізації антикорупційної політики в України;

14 червня 2011 року участь в міжнародній експертній дискусії на тему: "Чому Грузії вдалось?", на якій було представлено результати аналізу грузинських реформ, проведених після "Революції троянд". В ході дискусії було відзначено, що грузинська влада зосередила свої зусилля на впровадженні антикорупційної політики, яка стала вагомою частиною процесу проведення радикальних управлінських реформ. Виходячи з цього вивчення закордонного досвіду у питаннях протидії корупції залишається важливим напрямом діяльності управління з питань міжнародних відносин Колегії.

08 червня 2011 року відбулась робоча зустріч з Керівником проекту боротьби з корупцією, Радником з правових питань Департаменту юстиції США, Посольства США в Україні Джоном Енгстромом. Приводом для зустрічі став спільний розгляд можливої організації круглого столу з метою обговорення проблеми існування кримінальної відповідальності за провокацію хабара в українському законодавстві. Також мова йшла про створення буклету для іноземців до проведення на території України Чемпіонату з футболу Євро-2012, а також перевидання посібників для проведення профілактично-роз'яснювальної роботи для співробітників ДАІ та ДПС ДПА України щодо попередження корупційних дій в зв'язку з прийняттям нового антикорупційного закону в Україні;

30 травня 2011 року участь у спеціальній зустрічі громадських організацій з представниками Мережі боротьби проти корупції для країн Східної Європи і Центральної Азії, Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), на якій було презентовано звіт "Україна: Другий раунд моніторингу", ухваленого в рамках Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції під час засідання 8 грудня 2010 року в Парижі. На зустрічі було обговорено питання щодо результатів Другого раунду моніторингу, оцінок та рекомендацій, подальших дій, а також необхідності більш активної участі громадянського суспільства у вдосконаленні антикорупційної політики держави;

25 травня 2011 року відбулась Міжнародна конференція з питань дотримання вимог нового Закону Великобританії "Про хабарництво" та інших Законів про боротьбу з корупцією Великобританії та США, в якій взяли участь представники Колегії. Організаторами заходу виступили Американська та Британсько-українська торгові палати;

09 травня 2011 року у місті Ялта розпочала роботу третя Міжнародна студентська школа "Молодь проти корупції" в рамках спільної ініціативи Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Державної прикордонної служби України, Центру по боротьбі з економічними злочинами та корупцією Республіки Молдова та при партнерстві Колегії. В рамках заходу представниками Колегії проведено робочі зустрічі з Послом Любомиром Копаєм, координатором проектів ОБСЄ в Україні, Удо Буркхолдером - главою Місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні, а також заступником керівника Центру по боротьбі з економічними злочинами та корупцією Республіки Молдова Віталієм Веривчановим, на яких обговорювались перспективи розвитку співпраці між Колегією та зазначеними інституціями у питаннях запобігання та протидії корупції, поширення досвіду роботи студентської антикорупційної школи на інші країни Східного партнерства;

27 квітня 2011 року участь у прес-конференції та церемонії нагородження переможців конкурсу "Найкращі публікації про боротьбу з корупцією в регіональних друкованих виданнях та Інтернет-пресі України", який було оголошено Представництвом Світового банку в Україні. Конкурс мав на меті підвищити поінформованість громадськості та надати об'єктивну і неупереджену інформацію про корупцію та методи боротьби з нею, показуючи, водночас, конкретні позитивні результати щодо подолання корупційних проявів у таких сферах, як медичні і комунальні послуги;

12 квітня 2011 року в Міністерстві юстиції України відбулась зустріч експертів GRECO з неурядовими організаціями та науковцями щодо обговорення питань впровадження Україною міжнародних стандартів боротьби з корупцією. Головна увага була приділена питанням відповідальності за корупційні діяння за новим Законом України "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні". Роз'яснено визначення окремих понять, які з'являться в Кримінальний Кодекс України у зв'язку з прийняттям закону;

12 квітня 2011 року у Посольстві Грузії в Україні відбулась робоча зустріч представників Колегїї з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Григолом Катамадзе. Метою зустрічі було обговорення майбутнього візиту української делегації до Грузії для вивчення грузинського досвіду впровадження антикорупційних реформ, зокрема у сфері діяльності Міністерства внутрішніх справ Грузії;

З 30 березня по 01 квітня 2011 року в місті Цюріх, Швейцарія, були проведені переговори з начальником відділу з загальних питань OLAF (Європейського управління по боротьбі з шахрайством) Маргарет Хофманн. Метою візиту було налагодження партнерських стосунків щодо подальшої діяльності створеного в складі Колегії "Регіонального антикорупційного тренінг-центру" в рамках ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство";

30 березня 2011 р. участь в міжнародній конференції Відносини Україна-ЄС/Словаччина в контексті пріоритетів Східного партнерства". Метою даної конференції було обговорення та оцінка пріоритетів "Східного партнерства" у контексті взаємовідносин Україна-ЄС/Словаччина, аналіз стану і визначення конкретних шляхів щодо поліпшення співробітництва між ЄС та Україною, а також між Словаччиною та Україною;

17 березня 2011 року відбувся навчально-практичний семінар "Антикорупційна експертиза законодавства як превентивний інструмент протидії корупції. Роль та місце громадських організацій у процесі оцінки корупційних ризиків законодавства". Захід відбувся за ініціативи Колегії спільно з Міністерством юстиції України. Поштовхом для проведення заходу стало питання необхідності врахування думки громадськості у правотворенні та проведенні антикорупційних експертиз, адже громадська експертиза проектів нормативно-правових актів є важливим кроком на шляху превенції корупції;

09-11 березня 2011 року участь в міжнародній конференції "Об'єднання зусиль в поверненні активів і протидії міжнародній корупції", яка відбулась в м.Алмати, Казахстан. Організаторами конференції виступило Агентство Республіки Казахстан по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю. Головним завданням даного заходу було обговорення міжнародних стандартів у сфері протидії міжнародній корупції й легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, вивчення досвіду зарубіжних країн в сфері виявлення, відстеження, заморожування, накладання арешту та повернення коштів отриманих злочинним шляхом, сприяння зміцненню міжнародної співпраці в даній сфері.

527864 334026803349773 1418809852 n

 

20-27 лютого 2011 року участь в зимовій школі "Молодь проти корупції", організаторами якої є Центр по боротьбі з економічними злочинами та корупцією Республіки Молдова та Державна прикордонна служба України. В рамках зимової школи були проведені лекції, практичні семінари та тренінги з актуальних питань у сфері запобігання та протидії корупції для студентів вищих навчальних закладів Молдови та України, діяльність яких у майбутньому буде пов'язана з роботою у правоохоронних, митних та прикордонних органах;

03 січня 2011 року в Києві відбулась зустріч з представником Управління з питань освіти ОЕСР Михайлом Міловановичем, щодо проведення в Україні зовнішнього оцінювання антикорупційної політики у сфері освіти;

05-08 грудня 2010 року участь в моніторинговій зустрічі Антикорупційної мережі Організації Економічної Співпраці і Розвитку (ОЕСР) в Парижі, в ході якої були проведені 9-та моніторингова зустріч Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією, 11-та зустріч керівної групи Мережі по боротьбі з корупцією та координаційна зустріч донорів мережі;

15-16 листопада 2010 року участь в міжнародній конференції "ІІ антикорупційна панель" "Взаємодія органів державної влади з громадськими організаціями у процесі протидії корупції", яка проводилась за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі. На конференції були розглянуті питання щодо антикорупційних реформ у країнах "Східного партнерства", взаємодії влади та громадськості у процесі протидії корупції, ролі громадського моніторингу органів влади, експертного та технічного супроводження проектів, які реалізуються громадськими організаціями, підвищення рівня знань громадськості щодо корупції;

28-30 жовтня 2010 р. участь представників Колегії у конференції "Шостий Київський діалог" Корупція в політиці, економіці та управлінні-стратегії її подолання в громадянському суспільстві та в світі. В ході даної конференції експерти, громадські діячі, представники бізнесу та урядовці обговорювали питання щодо боротьби з корупцією в Україні, досягнення в цій сфері на сьогодні і майбутні перспективи.