Протидія корупції у сфері освіти

Одним із пріоритетних напрямків роботи Колегії є підвищення рівня обізнаності громадян у питаннях запобігання та протидії корупції. Так, вже протягом декількох років фахівцями ВСК БКОЗ активно впроваджується практика антикорупційного навчання для школярів та студентів.

9 грудня 2013 року, з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, у приміщені Інституту післядипломної освіти ім. Б.Грінченка пройшов навчальний семінар для вчителів шкіл, ліцеїв та гімназій міста Києва. Мета заходу – розповісти освітянам про доцільність проведення антикорупційних тренінгів для учнів старших класів та основні методики їх викладання. На заході були присутні керівники методичних об'єднань вчителів районів міста, вчителі-методисти суспільно-гуманітраних дисциплін, а також методисти інституту післядипломної освіти.

Під час заходу. Юрій Лавренюк.

4 квітня 2013 року Голова Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Юрій Лавренюк провів лекцію «Боротьба з корупцією – справа кожного» для студентів, які начаються за фахом "правознавство", Київського міжнародного університету. В подальшому Колегія має намір проводити цей курс на постійній основі.

60592 440295802722872 1369588975 n

Мета лекції – ознайомити студентів з таким негативним явищем, як корупція, його видами та проявами. А також проаналізувати переваги та недоліки вітчизняного законодавства у цій сфері, та його відповідність міжнародним нормам та стандартам.

Під час лекції, Юрій Лавренюк приділив увагу не лише теоретичним аспектам, а й поділився зі студентами власним практичним досвідом у питанні протидії цьому ганебному явищу. Особливо зацікавила майбутніх правників практика впровадження міжнародного досвіду запобігання та боротьби з корупціє на прикладі Сполучених Штатів Америки, Грузії, Молдови та Казахстану. Адже саме ці країни відвідав Юрій Лавренюк у складі української делегації з метою обміну досвідом.

За погодженням з Київською міської державною адміністрацією фахівцями Колегії було підготовлено навчальний факультативний курс "Скажи корупції – НІ!" для школярів.

14 грудня 2012 року цей курс був вперше проведений у одному з київських ліцеїв.

З навчального року 2013-2014рр. даний курс буде запроваджено у школах міста Києва на постійній основі як щорічний навчальний тренінговий курс, який буде проводитися у рамках тижня права в Україні.

Тренінг проводив Голова Колегії Юрій Лавренюк. З перших хвилин діти почали виявляти неабияку активність та зацікавленість, демонструючи при цьому високий рівень знань з цієї проблематики. У свої презентації Юрій Федорович дав визначення корупції, розповів про її види та прояви, детально проаналізував існуючий міжнародний досвід у вирішенні цієї проблеми та про практику подолання цього явища в Україні. Значний акцент був зроблений на Законі України «Про засади запобігання та протидію корупції».

Завдяки діяльності Колегії був викритий громадянин, що у своїй діяльності використовував підроблені дипломи доцента та кандидата наук.

Працівниками Колегії було виявлено 22 факти хабарництва у навчальних закладах, зокрема: 17 - у ВУЗах, 3 - в автошколах, пов'язаних з отриманням прав на керування автотранспортом, 2 - у дошкільних навчальних закладах, пов'язаних з влаштуванням дитини.

Серед керівного складу ВУЗів у хабарництві викрито заступника декана, двох завідуючих кафедрами, начальника учбового відділу, двох директорів дошкільних навчальних закладів та трьох директорів автошкіл.