Вища Рада юстиції України

Колегія активно співпрацює з Вищою радою юстиції. Основне її призначення – це разом з іншими державними інститутами формувати високопрофесійний суддівський корпус, здатний кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі.
 
У 2012 році Колегією було направлено інформування до Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо численних порушень під час виконання свої службових обов'язків суддею Солом'янського районного суду міста Києва Мягкохода Ю.В. Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 12 червня 2012 року № 200/бо-12 Мягкоходу Ю.В. було відмовлено у рекомендуванні для обрання на посаду судді Солом'янського районного суду м. Києва безстроково, виходячи з наявності обставин, які перешкоджають кандидатові бути рекомендованим для обрання на посаду судді безстроково, а саме: допущення ним істотних порушень вимог процесуального закону; строків розгляду справ, незважаючи на середній рівень навантаження щодо кількості справ у суді; найгірші показники якості їх розгляду у порівнянні з показниками інших суддів; наявність у провадженні судді станом на день закінчення повноважень 16 нерозглянутих справ та інше.

Так, у травні та липні 2011 року Колегією до Вищої Ради юстиції України було направлено 2 інформування щодо можливих незаконних дій суддів Вінницької та Житомирської областей.

У 2009 році за поданням Колегії Вища Рада юстиції України відсторонила від обов'язків одного з голів райсуду Донеччини, який виніс незаконне рішення про скасування постанови про порушення кримінальної справи.