Служба безпеки України

Колегія активно співпрацює зі Службою безпеки України. З листопада, 2012 року Голова Колегії є постійним членом Громадської ради при службі безпеки України. ГР при СБ України покликана сприяти підвищенню ефективності діяльності СБУ, залученню громадськості до здійснення демократичного цивільного контролю у сфері державної безпеки та зміцненню довіри до СБУ з боку суспільства.

Діяльність у рамках роботи у Громадській раді при СБ України:

26 лютого 2014 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Службі безпеки України. Головним питанням порядку денного було обговорення поточної ситуації в країні та територіальної цілісності України, запобігання тероризму.

5 лютого 2014 року відбулося перше в цьому році засідання Громадської ради при Службі безпеки України. У його роботі взяли участь керівники вітчизняної спецслужби, підрозділів Центрального управління. Головним питанням порядку денного було обговорення поточної ситуації в країні в контексті завдань СБУ із захисту державного суверенітету, територіальної цілісності України, запобігання тероризму.

16 вересня 2013 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Службі безпеки України. У його роботі взяли участь керівники вітчизняної спецслужби, підрозділів Центрального управління, ВМУ СБУ та ветеранських організацій. Воно було присвячене питанню щодо стану медичного й санітарно-курортного обслуговування військовослужбовців, членів їх сімей та ветеранів органів державної безпеки, а також можливого сприяння Громадської ради Службі безпеки України в реалізації заходів з удосконалення відомчої системи соціального захисту в цій сфері.

17 червня 2013 року відбулось виїзне засідання Громадської ради при Службі безпеки України, що відбулося у приміщенні Національної академії Служби безпеки України. На порядок денний були винесені питання стосовно системи виховної роботи в СБУ, прищеплення поваги та прав людини і громадянина у професійній підготовці та вихованні курсантів і слухачів НА СБУ, а також стан житлового забезпечення військовослужбовців СБ України.


24 квітня 2013 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» під патронатом Президента України відбулася VI Міжнародна конференція "Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб". Захід організовано Службою безпеки України спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень, Офісом зв'язку НАТО в Україні, Женевським центром демократичного контролю над збройними силами та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.


18 лютого 2013 року у приміщенні СБ України відбулося чергове засідання Громадської ради, членом якої є Голова Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби із корупцією та організованою злочинністю Юрій Лавренюк. На порядок денний було винесено три пріоритетні питання, які стосуються стану бюджетного фінансування сектору безпеки, вдосконалення взаємодії Галузевий державний архів СБ України з науковими установами та громадськими організаціями, а також пріоритетні напрями та форми співпраці ГР при СБУ з різними громадськими організаціями.

26 грудня 2012 року відбулося засідання Громадської ради при Службі безпеки України за участю керівництва вітчизняної спецслужби. Це вже третій захід нового складу Громадської ради протягом місяця. Метою зустрічі стало обговорення та ухвалення Плану роботи на 2013 рік.

11 грудня 2012 року Юрій Лавренюк взяв участь у семінарі СБУ, який проходив у приміщенні Служби безпеки України. Захід був присвячений темі: «Цивільний контроль над сектором безпеки: як вдосконалити діяльність громадських рад». Мета заходу – вивчити передовий досвід країн-членів НАТО у сфері цивільного контроль над сектором безпеки, обговорити шляхи покращення співпраці між службами безпеки та громадськістю.

23 листопада 2012 року відбулося перше засідання нового складу Громадської ради при Службі безпеки України, членом якої є Голова Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Юрій Лавренюк.

Постійно триває співпраця Колегії з Головним Управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю та його обласними відділами. Інформація, яка отримується співробітниками Колегії від громадян про можливі факти зловживання чи хабарництва посадовими особами органів державної влади, аналізується та у разі достовірності скеровується до підрозділів БКОЗ СБ України для перевірки та вживання заходів реагування.


20 червня 2011 року порушена кримінальна справа за інформацією наданою управлінням ВСК у Волинській області до УСБУ у Волинській області за фактом зловживання службовими особами ТОВ «Волиньгазбуд» та Головного управління містобудування та ЖКГ Волинської ОДА бюджетними коштами у розмірі 100 тис. грн., виділеними на будівництво газопроводу до с. Колодеже Горохівського району Волинської області, шляхом зловживання службовим становищем.


У першому півріччі 2009 року, після перевірки наданих Колегією матеріалів, ГУ БКОЗ СБ України затримано під час одержання хабара старшого інспектора з особливих доручень відділу АТІ та РЕР УДАІ УМВС України у Рівненській області та інспектора Кам'янець-Подільського РВ ДАІ УМВС України в Хмельницькій області.


17 грудня 2009 року на території АР Крим співробітниками Управління Колегії в АР Крим був викритий, а пізніше затриманий разом із співробітниками відділу по боротьбі з корупцією Головного Управління СБУ в АР Крим, старший слідчий Сімферопольської районної прокуратури АР Крим, котрий вимагав грошові кошти в сумі 60 тис. грн.. у начальника управління освіти Сімферопольського району за не притягнення до кримінальної відповідальності. Генеральною прокуратурою України була порушена кримінальна справа. Згідно рішення суду старший слідчий був визнаний винним та засуджений до 3-х років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Так, 25 серпня 2008 року працівниками Колегії був встановлений факт правопорушень та привласнення коштів посадовими особами ТОВ «Буденергомонтаж» під час здійснення робіт на об'єкті «Укриття» ДСП ЧАЕС. За матеріалами Колегії, співробітниками СБУ при виїзді із зони відчуження Чорнобильської АЕС було затримано вантажівку зі сталевими трубами, рівень радіоактивності яких перевищував граничну норму у 80 разів.


Щороку до СБУ Колегія надсилає понад 200 інформувань про корупційні прояви та діяльність організованих злочинних груп.