Міністерство внутрішніх справ України

Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України

Завдячуючи спільній роботі, у вересні, 2013 року за інформацією Колегії щодо заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах директором одного з підприємств міста Києва УБОЗ МВС України в м. Києва відкрито кримінальне провадження на підставі ст. 214 і ст. 216 КПК України.

У квітні, 2011 року, за матеріалами Колегії, які були скеровані в ГУБОЗ МВС України, Генеральною прокуратурою України порушено кримінальну справу відносно начальника сектора у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Переяслав-Хмельницького МВ ГУ МВС України в Київській області. Останній, вступивши в злочинну змову з головами сільських рад Переяслав-Хмельницького району Київської області, підробив договори оренди житла та рішення про призначення піклувальників над престарілими громадянами України для 17-ти громадян Соціалістичної Республіки В'єтнам. На підставі цих договорів іноземним громадянам були видані дозволи на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні. За результатами розслідування, начальника сектора у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Переяслав-Хмельницького МВ ГУ МВС України в Київській області та двох голів сільських рад було притягнено до кримінальної відповідальності.

За втручання Управління Колегії у Львівській області співробітниками відділу боротьби з корупцією УБОЗ ГУ МВС України було затримано начальника Дрогобицького ВТК №40 УДДУВП за вимагання та отримання хабара у розмірі 2 тис. доларів США за сприяння у вирішення питання про умовно дострокове звільнення від відбування покарання засудженого, що відбував покарання у даній установі.

Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України


Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю плідно співпрацює з Департаментом Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України. В рамках цієї співпраці постійно проводяться спільні перевірки порушення чинного законодавства в економічній галузі, зокрема в сфері грального бізнесу.

У вересні, 2013 року за матеріалами Колегії Слідчим відділом Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області відкрито кримінальне провадження, з попередньою правовою кваліфікацією за ст. 364 КК України, стосовно незаконних дій та розтрати бюджетних коштів службовими особами одного з дочірніх підприємств.

На початку 2011 року у місті Обухів Київської області співробітниками Управління ДСБЕЗ ГУМВС України в Київській області спільно з членами Колегії було виявлено зал з ігровими автоматами, що були вилучені, а за фактом порушення законодавства було порушено кримінальну справу.

Департамент внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України

Колегія постійно та активно співпрацює з департаментом внутрішньої безпеки МВС України. Спільними зусиллями Департаменту внутрішньої безпеки МВС та співробітниками Колегії проведено низку спільних рейдів та відпрацювання регіонів країни, в тому числі по виявленню хабарників серед працівників ДАІ та хабародавців серед учасників дорожнього руху.

У 2011 році Колегія разом із відділом УВБ в Київській області ДВБ МВС України провели практичні заходи, в результаті чого було виявлено порушників з числа представників Всеукраїнської громадсько-козацької організації «Екологічна безпека». На так званих «екопостах» члени організації використовують формений одяг візуально схожий на одяг працівників ДАІ України, жезли та диски з червоними світлоповертачами, здійснюючи при цьому безпідставну зупинку транспортних засобів, нав'язують платні послуги з перевірки рівня оксиду вуглецю у викидах, наполягають на придбанні екологічних карток та необхідності сплачувати штрафи на місцях зупинки автотранспорту. Лише за 4 місяці 2011 року на території Київської області було виявлено 117 фактів незаконної діяльності постів «Екологічної безпеки». У липні 2011 року слідчим відділом Макарівського РВ ГУМВС України в Київський області порушено кримінальну справу за фактом заволодіння грошовими коштами шляхом шахрайства.

У червні, 2010 року, після своєчасного звернення Колегії, під час проведення службового розслідування УВБ у Полтавській області ДВБ МВС України був викритий співробітник Полтавського міського управління ГУ МВС України, який, всупереч законодавству, займався підприємницькою діяльністю, а також викрито протиправну діяльність начальника 17-го ВВБ у Полтавській області.

На замовлення ДВБ МВС України, Колегією з залученням ресурсів та представництв в регіонах, неодноразово проводились всеукраїнські аналітично-моніторингові дослідження з метою встановлення рівня корумпованості органів внутрішніх справ та визначення рівня довіри населення до них. В ході досліджень також визначалась ефективність роботи підрозділів ДВБ МВС України.

Протягом 2009 року співробітниками Колегії у Донецькій області спільно з УВБ у Донецькій області ДВБ МВС України було проведено 22 негласних рейди по виявленню хабарників серед працівників ДАІ та хабарництва серед учасників дорожнього руху.

У Львівській області були задокументовані 5 випадків вимагання хабара працівниками ДАІ та 3 спроби дачі хабара. Окрім того, зафіксовані порушення в організації діяльності одного з МРЕВ УДАІ УМВС України у Львівській області, а саме проведення реєстрації та переобладнання автомобілів з численними порушеннями законодавства України та численні порушення дисципліни. За результатами перевірки звільнено весь керівний склад зазначеного МРЕВ, а також ухвалено рішення про проведення комплексних перевірок МРЕВ на всій території Львівщини.

У взаємодії з 2-м відділом УВБ у Волинській області ДВБ МВС України Управлінням Колегії у Волинській області проведено 7 перевірок та виявлено 11 дисциплінарних порушень.

За І квартал 2009 року під час проведення спільних заходів Управліннями Колегії та відділами УВБ в областях ДВБ МВС України було виявлено та задокументовано 271 факт спроби давання хабара працівникам ДАІ учасниками дорожнього руху, 16 фактів отримання грошових винагород працівниками ДАІ.

Управлінням Колегії в АР Крим у взаємодії з 12-м відділом УВБ в АР Крим ДВБ МВС України з листопада 2008 року по лютий 2009 року проведено 16 перевірок несення служби працівниками УДАІ АР Крим та виявлено 23 порушення дисципліни і законності.

У Чернігівській області обласним управлінням Колегії разом з 26-м відділом УВБ у Чернігівській області ДВБ МВС України наприкінці 2008 року проведено 9 перевірок, під час яких встановлено 13 порушень у несенні служби працівників МВС України.

Департамент Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішній справ України

З 2009 року Колегія співпрацює з Департаментом Державної автомобільної інспекції МВС. За цей час неодноразово проводились роз'яснення антикорупційного законодавства, відбувалися лекційні заняття з співробітниками ДАІ на теми, пов'язані з попередженням проявів корупції в лавах ДАІ, недопущенням порушень чинного законодавства, а також роз'яснення порядку документування фактів давання хабара.

Влітку, 2012 року, з метою попередження корупційних проявів під час проведення в Україні Чемпіонату ЄВРО – 2012, Колегією спільно з Управлінням ДАІ МВС України та Державною прикордонною службою України було розроблено інформаційну брошуру, яка видавалась іноземним громадянам, які перетинали кордони України на власному автомобільному транспорті. На даний час тиражування і розповсюдження даної брошури планується на постійній основі лише на англійській мові для всіх іноземних громадян, які відвідуватимуть Україну на власних авто. Дана ініціатива розглядається Колегією, як важливий механізм попередження корупційних дій та спрямований на підвищення міжнародного іміджу України.

У 2009 році спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та Департаментом ДАІ МВС України розроблено посібник для проведення профілактично-роз'яснювальної роботи серед співробітників ДАІ України щодо попередження корупційних дій. Зазначений посібник роздрукований у кількості 22 000 примірників та переданий в підрозділи ДАІ, для проведення профілактично-роз'яснювальної роботи та практичного використання.

За ініціативою Комітету, Колегією спільно з ДАІ проводились заходи щодо виявлення та вилучення у громадян України посвідчень, які видані різного роду установами та організаціями, або не відповідають встановленим зразкам та пред'являються інспекторам ДАІ МВС України з метою уникнення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

У квітні, 2010 року, згідно розпорядження Заступника Міністра внутрішніх справ України, були створені мобільні групи з числа працівників Державтоінспекції та Колегії. За час проведення рейдів було задокументовано 16 випадків вимагання хабара працівниками ДАЇ, 31 факти отримання хабара та приблизно 185 спроб дачі хабара. Також були зафіксовані численні порушення дисципліни, недбале ставлення працівників ДАЇ до виконання службових обов'язків, відхилення від маршруту та грубе, нетактовне ставлення до учасників дорожнього руху. Загалом, за час проведення вказаних перевірок було виявлено близько 100 порушень на території України.

Як приклад: Співробітниками Управління Колегії у Волинській області спільно з працівниками ДАІ було задокументовано 37 спроб дачі хабара за не притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР та 1 факт вимагання та отримання хабара інспектором з оформлення матеріалів ДТП та дізнання відділення ДАІ та АТІ в м. Ковель Волинської області за повернення вилучених документів на автомобіль.

Оперативні зйомки та відеоматеріали щодо співпраці Колегії та підрозділів ДАІ МВС України дивіться у розділі "Прес-служба".

Асоціація ветеранів Міністерства внутрішніх справ України

Вже більше десяти років в Україні діє Асоціація ветеранів МВС України. Вона зібрала найактивніших та принципових ветеранів з метою захисту законних прав, соціальних, економічних, вікових та інших інтересів своїх членів. Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю протягом майже п'яти років тісно взаємодіє з Асоціацією ветеранів МВС України. Колегією здійснюється постійна допомога ветеранам у вирішенні багатьох питань, значна підтримка фінансового та матеріального характеру. Багато заходів, визначних подій та пам'ятних дат проходять у спільному колі.

За постійну участь Колегії у діяльності і житті ветеранів перший заступник міністра МВС України генерал-полковник Сергій Попков нагородив відзнакою "Закон і честь" Голову Колегії Юрія Лавренюка.

16 листопада, 2011 року відбулась ІІІ звітно-робоча конференція Асоціації ветеранів МВС України, на якій було заслухано звіт Ради Асоціації за період з 14 вересня 2007 року по 16 листопада 2011 року і визначені основні напрямки роботи Асоціації на період до 2015 року та проведено вибори нового складу Ради. На заході були присутні: Міністр МВС України Віталій Захарченко, 93 делегати та 13 членів Президії. Голова Колегії Юрій Лавренюк також взяв участь у роботі конференції. Міністр МВС України Віталій Захарченко за активну участь у вирішенні соціальних проблем Асоціації ветеранів МВС України нагородив Голову Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Юрія Лавренюка відзнакою МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України».

В свою чергу Юрій Лавренюк зазначив, що між Колегією та Центром радіохірургії та онкології «Кібер Клініка Спіженко» укладено договір щодо надання безоплатної медичної допомоги співробітникам і ветеранам Міністерства внутрішніх справ України. Право на безоплатне обстеження та лікування мають 3 особи на рік, яких направлятиме до клініки Колегія.