Кабінет Міністрів України

СПІВПРАЦЯ З МІНІСТЕРСТВОМ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛВ

У співпраці з фахівцями сектору запобігання та виявлення корупції Міністерства економічного розвитку і торгівлі були розроблені методичні рекомендацій щодо заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Презентація якого відбулася 21 березня 2013 року. Даний посібник є додатком до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», він був розроблений у формі «запитання-відповідь» та відповідає усім нормам чинного законодавства. Цими рекомендаціями можуть скористатися не лише працівники Міністерства, а інші державні службовці, які щороку подають декларацію про майно.

ДІЯЛЬНІСТЬ У РАМКАХ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ іНІЦІАТИВИ "ПАРТНЕРСТВО "ВІКРИТИЙ УРЯД"

Україна приєдналася до Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2011 році. Протягом 2012-2013 років українське законодавство вийшло на новий рівень, робота органів влади стала більш відкритою та прозорою, створені сприятливі умови для розвитку громадянського суспільства в України. Звичайно, ці досягнення не оминули і сферу запобігання та протидії корупції. За період роботи Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» було прийнято низку важливих законодавчих актів у напрямку запобігання та протидії корупції, що відповідають більшості європейських стандартів.

Перший український План дій з реалізації Ініціативи був затверджений Кабінетом Міністрів України ще рік тому. Протягом 2012-2013 років українське законодавство вийшло на новий рівень, робота органів влади стала більш відкритою та прозорою, створені сприятливі умови для розвитку громадянського суспільства в України.

Фахівці Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю беруть активну участь у підготовці проекту плану дій з впровадження в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»(ПВУ).

16 червня 2014 року відбулось засідання Координаційної ради з питань впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». У заході взяли участь члени Координаційної ради з питань впровадження ініціативи, представники інститутів громадянського суспільства, центральних і місцевих органів виконавчої влади та представники міжнародних організацій. Головував на заході Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак.

28 лютого 2014 року у приміщенні Міністерства юстиції України відбулося засідання за участю членів Координаційної ради щодо впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», які опікуються напрямком «запобігання та протидія корупції». У заході взяли участь представники органів державної влади та неурядових організацій. Головував начальник відділу антикорупційної політики Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Андрій Кухарук.

26 вересня 2013 року Голова Колегії Юрій Лавренюк взяв участь у засіданні круглого столу «Відкритий уряд в Україні: досягнення і перспективи». До участі також були запрошені інші члени Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», представники інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, громадських рад при органах виконавчої влади, інших організацій та установ.

15 квітня 2013 року Постановою Кабінету Міністрів України №316 був затверджений новий склад Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд". До неї увійшов і голова Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби із корупцією та організованою злочинністю Юрій Лавренюк. 

28 травня 2013 року було підбито попередні підсумки реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Проект відповідного річного звіту схвалила Координаційна рада. Звіт складається з 5 пунктів: забезпечення прозорості державного управління, належний доступ громадян до публічної інформації, протидія корупції, якісне надання адміністративних послуг, впровадження важливих елементів електронного урядування та електронної демократії.