Середа, 24 грудня 2014 10:29

На Вінниччині за три роки зареєстровано 26 звернень щодо корупції

ильин власно

 - Виявляється, у нас в районах практично відсутня корупція, - розповідає керівник обласного осередку Всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Олександр Ільїн. - Всього 26 звернень від громадян по області протягом останніх трьох років, або в середньому по вісім за календарний рік.

Таку статистику щодо боротьби з корупцією отримала робоча група управління на свої запити до керівників райдержадміністрацій усіх 27 районів. Збирали дані за останні три роки — із 2012 по 2014-й.

Які саме питання Ви ставили керівникам райдержадміністрацій?

- Просили надати звіт про кількість заяв від громадян щодо проявів корупції. Про характер звернень, чи порушувались терміни їх розгляду, результати перевірки. Також, які заходи у них проводилися щодо запобігання корупції.

 

І як борються з корупцією в області? Чи були відповіді, які Вас здивували?

- Так, були перлини. Особливо мені сподобалась відповідь Барської райдержадміністрації. Пишуть, що на них не покладено права писати закони, щоб мати можливість боротися із корупцією. Безумовно, у райдержадміністрації законів не пишуть. Їхнє завдання — виконувати. Але ж цю відповідь підписав сам голова райдержадміністрації!

вин 1

Ще, наприклад, відповідь з Іллінецького району. Всього три абзаци. У першому говориться, що вони отримали нашого листа. У другому — що у них була зустріч із щойно призначеним керівником міжрайвідділу СБУ. У третьому - що згідно розпорядження голови райдержадміністрації у районі затверджується державна програма із запобігання корупції. І все.

вин 2

У Літинському районі, було три звернення. Їх направили у прокуратуру. За їх інформацією, з липня місяця вони там і лежать.
А от до Вінницької райдержадміністрації протягом трьох років не надходило жодних заяв. У 2012 році проводився один семінар щодо попередження корупції. І все. Пишуть, що програми із запобігання корупції у них досі нема. Хоча насправді районна рада її приймала. Просто у них повна розбалансованість роботи. І така ситуація, коли права рука не знає, що робить ліва, практично у кожному районі. Райрада із адміністрацією практично не працюють. Ця програма взагалі є лише у 15 районів із 27.

вин 3 

У якому з районів корупція найбільша?

- У Шаргородському. Звідти надійшло 12 заяв. Це - половина усіх показників по області. Але це заяви на двох осіб із райдержадміністрації. Заволовича Юрія, колишнього директора центру соціальних служб та директора Федорівського навчально-виховного комплексу Свірінської Ірини. Їх звинувачували у зловживанні службовим становищем. Цього року Заваловича звільнено за згодою сторін. Ну, це зрозуміло - можна ж стати у центр зайнятості. Свірінську відсторонено від виконання обов'язків.

вин 4

Але якщо взяти Немирівський, Оратівський, Вінницький, Могилів-Подільський, Муровано-Куриловецький, Хмільницький, Чернівецький райони - суцільні спокій і благодать. У них немає проблем.

Як можна пояснити такий пасив?

- Ми взяли і подивилися, хто депутати в обласній раді від цих районів?
Маю на увазі мажоритарників, яких обирали люди. Чи проводили вони роботу з людьми, чи їздили в райони, спілкувалися, приймали заяви. І вийшла цікава картина: практично ніхто із людьми не працював. Це означає, що люди їм не довіряли.

Чи існує механізм захисту людей, які повідомляють про корупційні дії?

- Він існує, але не діє. Є факти, коли корупціонери, на яких заявили, потім мстилися цим людям.

А який район можна поставити у приклад?

- Тростянецький. Якщо вірити їхній відповіді, то найбільша робота - там. У них щоп'ятниці проводиться гаряча лінія на тему "Суспільство проти корупції". Про це написано у місцевих засобах масової інформації. Тобто, щоп'ятниці сидить хтось із чиновників і чекає, що йому подзвонять і розкажуть про прояви корупції в котромусь із сіл.
Також у них є рубрика на сайті райдержадміністрації по запобіганню корупції. Розповідають там, що райдержадміністрація зробила у цьому напрямку. Протягом року оновлюють інформаційний стенд "Суспільство проти корупції" на центральній вулиці селища. На відміну від інших райдержадміністрацій, де стенд усередині приміщення. А пройти туди ще треба через охоронця.

вин 5

Кому надсилали запити у Вінниці?

- Усім державним установам, які мають боротися із корупцією: в обласну раду, адміністрацію, міліцію, прокуратуру, СБУ. З усіх найбільше мені сподобалась відповідь одного з управлінь, де говориться, що вони підготували та направили до обласної адміністрації вісім ініціативних аналітичних документів. І стосуються вони "викритих схем протиправної діяльності в охороні державного кордону". Тому, сказати, що ніде нічого не роблять, ми не можемо. Але чи будуть втілені ці програми у життя?

http://vlasno.info/