Середа, 08 квітня 2015 14:14

Голова Колегії Олександр Рябека увійшов до Антикорупціїної ради

Мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про створення Антикорупційної ради при Київському міському голові.
У документі зазначається, що Антикорупційна рада – це постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Київському міському голові. Основними завданнями Антикорупційної ради буде здійснення систематичного аналізу стану запобігання і протидії корупції у Київраді і КМДА, райдержадміністраціях, їх структурних підрозділах, підприємствах, установах та організаціях, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва, а також залучення громадськості до формування реалізації та моніторингу антикорупційної політики.
Антикорупційна рада повинна розробити та подати пропозиції щодо процедур запобігання корупції, усунення корупційних ризиків у діяльності столичної влади.
У розпорядженні мер також вимагає до 1 червня 2015 року розробити та подати на затвердження Антикорупційну програму Києва до 2017 року.
«Одне з наших першочергових завдань – побороти корупцію, яка не тільки заважає розвитку Києва і України загалом, це – одна із найбільших загроз розвитку демократії. Ми у столиці почали руйнувати корупцію, викривати корупційні схеми – в сфері громадського транспорту, медицини, надання послуг. Результати всіх перевірок та аудитів ми передаємо до правоохоронних органів, і чекаємо від них ефективного розслідування справ і притягнення винних до відповідальності. Якщо ми не зруйнуємо корупцію, то жодної реформи не зможемо провести. І я впевнений, що новостворена Антикорупційна рада сприятиме більш оперативному виявленню фактів хабарництва у столичній владі та їх усуненню, а також запобігатиме корупції в Києві», – наголосив Віталій Кличко.

Як зазначив Голова Колегії Олександр Рябека, основним завдання новостовореного дорадчого органу є нарешті перетворити балачки на реальну роботу та дійсне впровадження антикорупційних ініціатив. "Програма має бути чіткою, містити завдання та очікувані результати", - зазначив Олександр Рябека. Він додав, що програма має базуватися, в першу чергу, на превентивних завдання. "Ми повинні виховати новий рівень державних службовців, навчити громадян та визначити стандарти оцінки наших зусиль".