Вівторок, 28 квітня 2015 08:22

КОРУПЦІЇ У СТОЛИЦІ ДАДУТЬ СЕРЙОЗНУ ВІДСІЧ

Цього тижня на засіданні Антикорупційної ради при Київському міському голові було заслухано звіти трьох робочих груп про результат їхньої діяльності за три тижні. «Дати по зубах корупції», — запропонував мер столиці Віталій Кличко на черговому засіданні Ради. Про це пише газета "Хрещатик".
Олексій Хмара, голова робочої групи з розробки антикорупційної політики, доповів про розробку низки антикорупційних заходів. Стосуються вони можливості проведення чітких і відкритих тендерів у столиці та надання повної й відкритої інформації про декларації. Пан Хмара запропонував усі міські закупівлі, декларації про доходи та взаємодію столичної влади з бізнес-структурами оприлюднити та перевести в електронний формат. Інформація повинна бути відкритою, оскільки це створить сприятливі умови для запобігання корупції, в міській владі зокрема.
Андрій Мирошніченко, голова робочої групи з розробки процедур, що унеможливлюють та мінімізують корупційну складову, оголосив про прийняття рішення щодо створення процедур, які будуть реалізовані найближчим часом. Серед решти вони стосуються запобігання корупції в КП «Спецжитлофонд» та контролю за діяльністю КП «Київпастранс». Окремо ставилося питання про запобігання корупції при будівництві в м. Києві.
Віра Олійник, голова робочої групи з виявлення корупційних дій, повідомила, що 11 квітня відбулося перше засідання групи, на якому прийнято рішення про необхідність звернення до представників мас-медіа з проханням надати відому їм інформацію про можливі корупційні схеми в різних галузях життєдіяльності в столиці.
Також на прохання голови робочої групи, мера Києва Віталія Кличка надано протокольне доручення стосовно розміщення телефону колл-центру (15-51) та адреси електронної скриньки на сайтах Київради, КМДА та муніципальних ЗМІ задля звернень громадян щодо виявлення фактів корупції.
«Всі звернення громадян будуть анонімними. Тому можна не боятись доповідати про виявлення корупційних схем у місті»,— зазначила Віра Олійник.
«Дуже добре, що Антикорупційна рада розпочала свою роботу відразу після першого свого засідання. Робочі групи працюють, фактично, в постійному режимі. Хочу подякувати, що з деяких питань ви не стали чекати засідань, а вже розпочали роботу, наприклад — з прискорення прийняття окремих рішень Київрадою (питання щодо приведення у відповідність порядку по рекламі), розробки нових нормативних документів тощо»,— зазначив після доповіді керівників робочих груп Київський міський голова Віталій Кличко.