Четвер, 11 червня 2015 11:25

Чи вдасться реанімувати Ініціативу "Партнерство "Відкритий Уряд"?

Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю 9 червня 2015 року взяла участь у круглому столі, присвяченому питанням реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» (ПВУ). Учасниками заходу були представники міжнародної ініціативи ПВУ, члени Координаційної Ради, донорська спільнота та громадянське суспільство. Важливо зазначити, що вперше до України приїхали міжнародні керівники ПВУ, які поділилися досвідом інших 64 країн – учасниць партнерства.

Організатори круглого столу представили моніторинг виконання Планів заходів відкритості уряду на 2012-2013 та 2014-2015 роки, зроблений експертами УІПП та ТІ Україна.

До уваги бралися такі напрямки:
- сприяння діяльності інститутів громадянського суспільства, їх участі у формуванні та реалізації державної політики;
- забезпечення доступу до публічної інформації;
- запобігання і протидія корупції;
- підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг
- впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії.

Ознайомившись з результатами моніторингу, Голова Колегії Олександр Рябека зазначив: «Підсумки показують, що хоч план втілений не на всі 100%, але і не лишився на папері. Завдяки Ініціативі «Відкритий уряд» Україна почала рухатися у напрямку подолання багатьох нагальних проблем сьогодення, у тому числі і корупції. У держави з’явився шанс бути справді демократичною та успішною».