П'ятниця, 03 липня 2015 13:52

Позачергові Загальні збори Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю»

26 червня 2015 року на базі Будинку відпочинку «Пуща-Водиця» відбулися позачергові збори ВГО «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю» (далі Колегія). На Збори було делеговано 42 делегата та запрошено представників Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, МВС України, СБУ України, Асоціації ветеранів МВС України, Національного Інституту стратегічних досліджень.


Згідно протоколу засідання було обрано президію у кількості 5 чоловік, персонально: Лавренюк Ю. Ф.- Голова Колегії, Рябека О. Г. – Радник Голови Колегії, Корнійчук В. М. - Голова Асоціації ветеранів МВС України, Бєляєв А. М. – Голова Наглядової ради фонду підтримки Національної безпеки України, Рацюк В. А. – Перший заступник Всеукраїнської громадської організації Асоціація «К» СБУ. Разом з тим було обрано мандатну комісію у кількості 3-х осіб, лічильну комісію та секретар Зборів.
Запропонований порядок денний без доповнень та змін був прийнятий одноголосно:
- Підведення підсумків діяльності Колегії за 2014 рік та за 5 місяців 2015 року;
- Внесення змін та доповнень до Статуту Колегії;
- Переобрання Голови Колегії, заступника Голови Колегії;
- Переобрання членів контрольно-ревізійної комісії;
- Вибори членів Наглядової ради;
- Визначення подальших пріоритетних напрямків діяльності Колегії;
- Різне.
Юрій Лавренюк у своєму докладі-звіті наголосив на діяльності Колегії за час свого головування. Колегія має структурні місцеві представництва, які повноцінно функціонують у 17 областях України, місті Києві, а також 4 закордонних представництв, які розташовані у Федеративній республіці Німеччина - м. Целле, республіці Чорногорія - м. Будва, у Ізраїлі – м. Бат та у Румунії – м. Сучава. У 2014 році згідно з планом роботи було створено та легалізовано Управління ВСК БКОЗ у Івано-Франківській області. Діяльність всіх структур Колегії направлена на зниження рівня корупції в Україні. Під час роботи було визначено основні пріоритети діяльності, зокрема профілактику виникнення обставин, які породжують корупційні прояви в правоохоронних та контролюючих органах. Постійна праця зі зверненнями громадян налагодила роботу з органами прокуратури та спеціальних підрозділів, де вирішення питань постраждалих проходять в скоріший термін. Як результат діяльності Колегії, були порушені декілька гучних кримінальних впроваджень, за отримання неправомірної вигоди та зловживання службовим становищем можновладці неодноразово притягувались до відповідальності. Щодо звернень громадян. Було розглянуто 45 звернень та скарг громадян, після їх опрацювання всі вони були направлені за належністю (у тому числі, 22- до органів прокуратури, 4-до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 11- до ОВС, 6-надано роз’яснення щодо чинного законодавства України або вмотивована відповідь, 2-відправлено заявнику для належного оформлення). Відділом запобігання корупції та аналітично-моніторингового забезпечення Колегії отримано 42 інформування, в тому числі 6 з них – з регіональних представництв Колегії, в яких містились відомості щодо порушення чинного законодавства України, а також різного роду зловживань на території України. Після детального аналізу, вказані інформування направлені до відповідних органів для подальшої перевірки (в тому числі 6 – до СБ України, 22-до ОВС України, 11- до органів прокуратури, 1- до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 1 – до Державної пенітенціарної служби України, 1 – до Державної міграційної служби України).
У відповідності до ст..18 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» та ст..9 Закону України «Про інформацію» Колегією протягом 2014 року було направлено 2 запити.
Також розглянуто 147 звернень, які надійшли до громадських приймалень Колегії (їх налічується 17). Громадськими приймальнями безоплатно надається правова допомога.
Діяльність прес-служби. На офіційному сайті колегії було розміщено 142 новини. Керівництво Колегії взяло участь у 13 телеефірах та 7 радіоефірах. Також у загальновідомих друкованих та Інтернет ЗМІ розміщено 10 матеріалів.
Працівниками Колегії був підготовлений проект Статуту ВГО «ВСК з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю» зі змінами та доповненнями, які внесені у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції». (14 жовтня 2014 року, № 1700-VII). Проголосовано та затверджено зміни у пункті 1.3 «Загальні положення», доповнено пункт 2.3 «Мета і завдання Колегії», змінені пункти 5.8., 5.8.1. «Статутні органи Колегії на 5.9. та 5.9.1. Пункт 5.1 «Статутні органи Колегії» доповнений розділом «Наглядова рада». Тобто делегатами Зборів Статут ВГО «ВСК з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю» був затверджений одноголосно та буде поданий у найближчий термін до Державної Реєстраційної Служби України.
На підставі особистої заяви Голови Колегії Лавренюка Ю. Ф. про складання їм повноважень Голови Колегії у зв’язку з переходом на Державну службу делегати Зборів проголосували за переобрання Лавренюка Ю. Ф. та запропонували кандидатуру на посаду Голови ВГО «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією» Рябеку Олександра Григоровича. Кандидатура була затверджена одноголосно. Разом з нею списком затвердили склад заступників, тож Першим заступником Колегії обрано Комірчого Павла Олексійовича, і заступниками Голови Колегії : Орєхова Сергія Миколайовича, Жуковського Олександра Юрійовича, Юрченка Анатолія Васильовича, Глушака Максима Олександровича. Разом з новопризначенцями Правління Колегії було переобрано. До того ж назначено головою Контрольно-ревезійної комісії Колегії – Керівника управління ВСК БКОЗ у Волинській області Сюйву Олександра Степановича. До Наглядової ради Колегії увійшли: Лавренюк Юрій Федорович, Філоненко Анатолій Васильович, Дрюк Валерій Григорович.
Визначаючи пріоритетні напрямки діяльності Колегії, Рябека О. Г. наголосив насамперед на необхідності підвищення комунікацій з представниками різних гілок влади та правоохоронними органами, зберігаючи принцип єдності, порядності, законності та принциповості. До основних завдань діяльності ВСК БКОЗ належать:
- Підвищувати рівень співпраці з правоохоронними органами, розповсюджувати інформацію та пропагувати свої ідеї та цілі;
- Вжити заходів щодо роботи в громадських радах органів влади та місцевого самоврядування з метою внесення та реалізації своїх ініціатив;
- Сприяти об’єднанню зусиль між державними, громадськими неурядовими закладами з міжнародними організаціями з метою встановлення партнерських стосунків, розробки та впровадження національних та міжнародних програм та проектів протидії корупції;
- Організовувати та брати учать у проведенні регіональних та міжнародних конференцій, форумів, круглих столів з питань антикорупційної політики.