Середа, 09 грудня 2015 13:36

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня за ініціативи ООН відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. У цей день 12 років тому була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції.

Корупція – це виклик ХХІ століття, і не тільки нам – українцям, а й всій світовій спільноті. Це стало повсякденним способом життя, роз’їдаючим суспільство, державні інституції та авторитет країни.

Сьогодні активізація боротьби з корупцією в Україні позначила якісно новий рівень в історії розвитку вітчизняного досвіду протидії цьому негативному явищу. Боротьба з корупцією оголошена пріоритетним напрямком державної політики. Антикорупційна реформа визначена серед першочергових у Стратегії сталого розвитку „Україна – 2020”, схваленої Указом Президента України від 12 січня 2015 року.

Основною метою є суттєве зменшення корупції в Україні, зменшення втрат державного бюджету та бізнесу через корупційну діяльність, а також підвищення позицій України у міжнародних рейтингах, що оцінюють рівень корупції.

Також варто відмітити позитивні зрушення у створенні ефективної інституційної системи запобігання і протидії корупції: створення Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, а також прийняття Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

Висловлюю щирі сподівання, що наша спільна багаторічна праця, спрямована на боротьбу, запобігання та викоренення корупції, невдовзі почне давати ефективні результати.

З повагою

Голова Колегії

Олександр Рябека