Четвер, 17 грудня 2015 15:45

Обговорення подальшої роботи антикорупційних органів у Комітеті Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції

Сьогодні відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, на якому розглядалося питання щодо подальшої роботи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також забезпечення їх належного бюджетного фінансування у 2016 році.
Директор Національного бюро А.Ситник та заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Н.Холодницький відзначили, що з метою ефективного виконання покладених на зазначені органи завдань щодо боротьби з корупцією, існує об’єктивна необхідність забезпечити достатнє фінансування відомств.
Комітет підтримав керівників антикорупційних органів, а також наголосив на обов’язковому збереженні встановлених законом заробітних плат та необхідності фінансової самостійності антикорупційної прокуратури .
За результатами обговорення Комітетом з питань запобігання і протидії корупції було прийнято рішення звернутися до Верховної Ради України та Комітету з питань бюджету з пропозицією передбачити в Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування Національного антикорупційного бюро «окремим рядком» в розмірі не менше 495 млн грн., в тому числі 114 млн грн. на видатки розвитку, та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – в розмірі не менше 78 млн грн. «окремим рядком» та для забезпечення незалежності антикорупційної прокуратури визначити її головним розпорядником цих коштів.