Міністерство юстиції України

З 2009 року Колегія активно співпрацює з Міністерством юстиції України. За цей час спільними зусиллями було реалізовано велику кількість спільних проектів: конференцій, круглих столів, а також проведено ряд антикорупційних експертиз.
 
31 березня 2014 року у Міністерстві юстиції відбувся «круглий стіл», присвячений обговоренню проекту Концепції реформування системи запобігання корупції в Україні. У заході взяли участь авторитетні міжнародні експерти в антикорупційній сфері - Голова Робочої групи з хабарництва в міжнародних ділових операціях Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), колишній Президент Групи держав проти корупції (ГРЕКО) Драго Кос та позаштатний експерт Програми розвитку ООН Константин Палікарський, а також заступник Міністра юстиції Руслан Рябошапка, Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики Тетяна Чорновол, представники низки державних органів, міжнародних та громадських інституцій.

29 квітня 2013 року у приміщенні Міністерства юстиції України відбувся круглий стіл на тему: «Участь громадськості у реалізації Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки». Учасниками заходу стали представники державних органів влади та громадських організацій.

5 березня 2013 року у приміщенні Міністерства юстиції України у рамках спільного проекту з Радою Європи «Належне врядування та боротьба з корупцією в країнах Східного Партнерства» за участю європейських експертів, представників державних органів, наукових кіл та представників громадських організацій відбувся круглий стіл. Темою засідання було питання відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення. У заході взяв участь голова Колегії Юрій Лавренюк.


25 жовтня 2012 року Голова ВСК БКОЗ Юрій Лавренюк взяв участь у засіданні «круглого столу» «Ефективність реалізації завдань, передбачених Державною програмою щодо запобігання і протидії корупції на 2011 – 2015 роки».


19 січня 2012 року в Міністерстві юстиції України відбувся круглий стіл на тему «Шляхи впровадження програми реалізації Національної антикорупційної стратегії на 2011 – 2015 роки. Роль інститутів громадянського суспільства».


17 березня 2011 року відбувся навчально-практичний семінар "Антикорупційна експертиза законодавства як превентивний інструмент протидії корупції. Роль та місце громадських організацій у процесі оцінки корупційних ризиків законодавства". Захід відбувся за ініціативи Колегії спільно з Міністерством юстиції України. Поштовхом для проведення заходу стало питання необхідності врахування думки громадськості у правотворенні та проведенні антикорупційних експертиз, адже громадська експертиза проектів нормативно-правових актів є важливим кроком на шляху превенції корупції.


27 квітня 2009 року Голова підкомітету О.Рябека та Голова Колегії Ю.Лавренюк взяли участь у засіданні круглого столу Міністерства юстиції України, проекту Ради Європи та Європейської Комісії UPAC та Посольства Французької Республіки в Україні щодо вироблення підходів до якісного і кількісного оцінювання корупції та виявлення ризиків корупції у сфері державного управління. Також обговорювались питання щодо прозорості фінансування політичних партій.